اخبار | دوره‌ی اول

در مراسم اختتامیه اولین دوره «جایزه داستان تهران» علی خدایی رئیس هیات داوران به نمایندگی از دیگر اعضا روی صحنه رفت و بیانیه داوران را خواند. متن بیانیه به شرح زیر است:

IMG_0785

هیات داوران نخستین دوره جایزه داستان تهران با ابراز مسرت از برپایی چنین مسابقه‌ای و تشکر از نویسندگان که با ارسال داستان به عیار داستان تهران افزودند یادآوری چند نکته را لازم می‌داند. ملاک داوری براساس معیارهای اعلام شده از سوی برگزارکنندگان بوده‌است و داوران داستانی بودن آثار را مدنظر داشتند.
جایزه داستان تهران نوپا است، تداوم این جایزه و جایزه‌های همانند با تعریف‌های ویژه می‌تواند به خلق آثار داستانی ارزشمندی بیانجامد که شهر تهران در آن نمود شایسته‌ای داشته باشد. از این رو استمرار این نگاه با ایجاد دبیرخانه دائمی به شکوفایی بیشتر جایزه و برنامه‌هایی از این دست می‌انجامد.

تهران به عنوان شخصیتی کهنه و امروزی به تعداد انسان‌هایی که در آن نفس کشیده‌اند وجود دارد. آنچه در تاریخ به یادگار نمی‌ماند در داستان ثبت می‌شود. گاهی که کاخ گلستان کاخ است، روزی بوستانی در محله‌ای و شب‌ها تابلوی روشن یک قنادی که گلستان نام دارد و پدر من در چهارراه عزیزخانِ تهران داشت.

با داستان، داستان تهران را ماندگار کنیم.

خانم مژده دقیقی، خانم بلقیس سلیمانی، آقای داوود غفارزادگان، آقای محمد کشاورز و علی خدایی.

این‌جا هستید: داستان » داستان تهران » اخبار » دوره‌ی اول » بیانیه هیات داوران اولین دوره جایزه داستان تهران
« مطلب قبلی:
مطلب بعدی: »

نظر شما

(لازم)