اخبار | دوره‌ی دوم

دبیر «جایزه داستان تهران» از آغاز داوری اولیه آثار رسیده به دبیرخانه این جایزه خبر داد.
مینا فرشید‌نیک در گفت‌وگو با ستاد خبری دومین دوره «جایزه داستان تهران» با اشاره به اینکه مهلت ارسال آثار برای این دوره به پایان رسیده، تعداد شرکت‌کنندگان امسال طی چهار ماه فراخوان را ۱۳۶۲ نفر اعلام کرد که نسبت به سال گذشته و اولين دوره‌ي اين جايزه ده درصد افزایش یافته است.
وی گفت: داوری اولیه این آثار توسط شورای بررسی داستان آغاز شده و آثاري كه به دور دوم اين رقابت راه پیدا کنند، آذر ماه جهت داوري نهايي و انتخاب برگزيدگان به هيات داوران سپرده خواهند شد.
به گفته‌ي فرشیدنیک داوري نهايي اين دوره از «جايزه داستان تهران» را علي خدايي، فرخنده آقايي، علي موذني، بلقيس سليماني و محمدحسن شهسواري به عهده خواهند داشت.
سردبیر ماهنامه‌ي داستان همشهری با اشاره به اینکه امسال ۵۱ درصد شرکت‌کنندگان زن و ۴۹ درصد آن‌‌ها مرد بوده‌اند، مشارکت تهرانی‌ها در این جایزه را با چیزی حدود ۶۷ درصد بالاترین میزان مشارکت عنوان کرد و شهرهای کرج، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز به ترتیب شهرهایي با بيشترين ميزان مشاركت بوده‌اند.
وی گفت: حدود ۲۲ درصد شرکت‌کنندگان حداقل یک اثر چاپ شده دارند و ۲۲ درصد آن‌ها نیز سابقه دریافت جایزه‌های ادبی را داشته‌اند. در این میان بیشترین تعداد شرکت‌کننده با چیزی حدود ۶۴ درصد به گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال تعلق دارد و پس از آن نیز گروه سنی ۳۱ تا ۴۰ سال بیشترین آمار را به خود اختصاص داده‌اند.
امسال رتبه‌های اول تا سوم جایزه داستان تهران به ترتیب ۷۰ میلیون ریال، ۵۰ میلیون ریال و ۳۰ میلیون ریال دریافت می‌کنند. از پنج اثر برتر نیز هر یک با مبلغ ۱۰ میلیون ریال تقدیر خواهد شد و هفت جايزه هم در بخش جنبی جمعا به مبلغ ۵۳۰ میلیون ریال به برگزيدگان اهدا می‌شود.
دومین دوره «جایزه داستان تهران» را ماهنامه‌ي داستان همشهری برگزار می‌کند.
نتايج اوليه‌ي داوري‌ها و اخبار مربوط به اين جايزه را مي‌توانيد در سايت داستان به نشاني dastanmag.com دنبال كنيد.

این‌جا هستید: داستان » داستان تهران » اخبار » دوره‌ی دوم » داوری داستان‌های تهران آغاز شد
« مطلب قبلی:
مطلب بعدی: »

۱۱ دیدگاه در پاسخ به «داوری داستان‌های تهران آغاز شد»

 1. امیر -

  ضمن عرض سلام و آرزوی جشنواره ای خوب
  از این تعداد ۱۳۶۲ اثر، چه تعداد به مرحله ی داوری اصلی راه پیدا می کنند؟ و آیا شرکت‌کنندگان دارای اثر چاپ شده و یا دارندگان جایزه ادبی در مرحله اول داوری و شورای انتخابی که نوشته اید اولویتی خواهند داشت؟ یا ملاک صرفا داستان است.

  1. داستان -

   سلام. آثاري كه از استانداردهاي لازم برخوردار باشند وارد مرحله‌ي نهايي داوري‌ها مي‌شوند و تعداد مشخصي ندارند. در بررسي داستان‌ها ملاك صرفا داستان است.

 2. مریم -

  سلام . ببخشید چطور از اسامی برگزیده در مرحله اول داوری مطلع میشیم ؟ در سایت ذکر می کنید ؟

 3. لیلا -

  سلام . شب خوش
  سایتی رو معرفی کرده که داوری اولیه داستان ها رو بتونیم ببینیم ؛ ولی همچین صفحه ای قابل رویت نیست . آیا این امکان فراهم نیست این اسامی به ایمیل بچه ها فرستاده بشه ؟؟؟ و البته می دونم کار پر زحمتی خواهد بود .
  سپاس از جوابی که داده خواهد شد .

 4. ایمان -

  باسلام و عرض خدا قوت
  جسارتاً کجای سایت نتایج رو اعلام فرمودید؟ من چیزی پیدا نکردم

نظر شما

(لازم)