اخبار | دوره‌ی دوم

بر اساس داوري اوليه دومين دوره جايزه داستان تهران، آثار ۷۵ نفر به دور دوم داوري راه يافت. دبير اين جايزه از معرفي اسامي نويسندگان راه يافته به دوردوم داوري اين جايزه خبر داد.

مينا فرشيدنيک با اشاره به اينکه براساس داوري اوليه توسط شوراي بررسي داستان ماهنامه داستان همشهري، ۷۵ نفر به دور دوم داوري راه يافته‌اند، گفت: اين تعداد از ميان ۱۳۶۲ شرکت ‌کننده در اين مسابقه ادبي انتخاب شده‌اند و داستان‌هايشان براي داوري نهايي به هيات ‌داوران شامل علي خدايي، فرخنده آقايي، علي موذني، بلقيس سليماني و محمدحسن شهسواري سپرده خواهد شد.

اسامی نویسندگان این ۷۵ اثر به قرار زیر است:

1
2
3

به گفته فرشیدنیک، هيات داوران قرار است شنبه ۷ آذر نشستي داشته باشند. در اين جلسه ۷۵ اثر برتر در اختيار هيات داوران قرار مي‌گيرد و درباره روند داوري و نحوه جمع بندي آرا بحث و گفت‌‌وگو خواهد شد. همچنين روز يکشنبه ۸ آذر نشست خبري اين جايزه در سالن کنفرانس موسسه همشهري برگزار خواهد شد.
امسال رتبه‌هاي اول تا سوم جايزه داستان تهران به ترتيب ۷۰ ميليون ريال، ۵۰ ميليون ريال و ۳۰ ميليون ريال دريافت مي‌کنند. از پنج اثر برتر نيز هر يک با مبلغ ۱۰ ميليون ريال تقدير خواهد شد و ۱۲ جايزه هم در بخش جنبي جمعا به مبلغ ۵۳۰ ميليون ريال به برگزيدگان اهدا مي‌شود.
دومين دوره «جايزه داستان تهران» را ماهنامه‌ داستان همشهري برگزار مي‌کند وسازمان فرهنگي هنري شهرداري تهران، برج ميلاد، معاونت حمل‌ونقل و ترافيک شهرداري تهران، دانشگاه تهران، راديو تهران و شهرداري منطقه ۱۲همکاران برگزاري اين جشنواره هستند.

این‌جا هستید: داستان » داستان تهران » اخبار » دوره‌ی دوم » معرفی برگزیدگان دور اول جایزه داستان تهران
« مطلب قبلی:
مطلب بعدی: »

۱۵ دیدگاه در پاسخ به «معرفی برگزیدگان دور اول جایزه داستان تهران»

 1. ... -

  چه‎طور می‎شود مطمئن شد که داستانی در داوری اولیه بررسی شده است؟
  زیرا ایمیل خودکار مبنی بر دریافت اثر، الزاماً به معنای ثبت در لیست داوری نیست.

  1. داستان -

   همه‌ي داستان‌هاي رسيده به دبيرخانه‌ي جايزه از تيرماه ۹۴ تا پايان مهرماه در ليست داوري ثبت و بررسي شده‌اند.

 2. محمد پورزادي -

  با سلام و احترام .اينها اسامي برگزيدگان بخش اصلي هستند يا شامل بخش هاي جانبي هم هستند؟

 3. محمد پورزادی -

  با سلام.آیااز مجموعه داستانهای منتخب پارسال چیزی هم بصورت چاپی منتشر شده ؟ودر صورت امکان از کجا میتوان تهیه کرد؟بهتر بود مجموعه پارسال در دسترس همگان قرار می گرفت تا بعنوان سرمشق با سلیقه و ذائقه داوران آشنایی پیدا کرد.ظاهرا که داوران اصلی در انتخاب این ۷۵ داستان هیچگونه اعمال نظری نداشته اند پس ملاک و معیار انتخاب برای این ۷۵ داستان را از کجا باید بدانیم؟

  1. داستان -

   سلام. تعدادي از داستان‌هاي برگزيده‌ي دور اول اين جايزه به تناوب از شماره‌ي عيد ۹۴ تاكنون منتشر شده‌اند. بررسي و انتخاب اين ۷۵ داستان نيز توسط شوراي بررسي آثار داستان در طول اين مدت انجام گرفته است.

 4. مقدم -

  سلام، ضمن تشکر از زحمات دست اندرکاران مسابقه تهران چند پیشنهاد دارم :
  ۱- لطفا درمورد سایر آثاری که انتخاب نشدند کارنامه ای ارائه کنید.
  ۲- بهتراست در چند رتبه بندی کلی از نظر خوب ، متوسط و ضعیف نتایج را ایمیل کنید تا کسانی که برای اولین بار داستان نوشته اند بدانند که چقدر با ایده آلها ( داستان های عالی) فاصله دارند .
  ۳- کسانی که برای اولین بارداستان نوشته اند چه جوان و چه پیر باید به یک اندازه مورد توجه باشند ؛ صرف نظر از جایزه مادی که برای میانسال به بالا ممکن است جذابیتی نداشته باشد و هدف اصلی آنها برای شرکت در یک رویداد فرهنگی نیست .
  ۴- لطفا معیارهای داوری را مشخص کنید .
  ۵- لطفا تعداد آثار و رتبه بندی آنهادر بخش جنبی را بصورت مجزا اعلام کنید.
  متشکرم

 5. saba -

  از بین اسامی بیش از نیمی نویسنده‌ی رمان و مترجم و عکاس و… می‌بینم. همچنین چند جمع خانوادگی و خواهر و برادر. ذهن شکاک من به داوری و ناشناس ماندن اسامی نویسندگان هنگام داوری داستان‌ها مشکوک است هرچند از قبل به جواب احیانأ قاطع رد شما به شک خود واقفم ولی لازم دانستم نظرم را بگویم. نکته‌ی دیگر این‌که هرچند از اول محدودیتی برای شرکت‌کننده‌ها نگذاشتید ولی آیا چنین رقابتی با اسامی مشهور منصفانه است؟ خسته نباشید.

 6. حضرتيان -

  سلام خسته نباشيد ميخواستم بدانم ممكن است اسامي همه كساني كه داستانشان مورد ارزيابي قرار گرفته را منتشر كنيد .به اين جهت كه بايد بدانم داستان من به دست شما رسيده و ارزيابي شده يا خير ؟

 7. رضا -

  با سلام ایا این اسامی اعلام شده شامل داستان ویژه دانشگاه تهران هم میشود؟

نظر شما

(لازم)